Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012

Κύπελλο Δανίας: Μίντιλαντ για ημιτελικά

Η Ράντερς υποδέχεται την Μίντιλαντ στο τρίτο ζευγάρι την προημιτελικών του κυπέλλου με τις δυο ομάδες να θέλουν την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η Μίντιλαντ εξάλλου έχει καλή προϊστορία τα τελευταία χρόνια σε αυτόν τον θεσμό και δεν θα έλεγε όχι σε μια ακόμα συμμετοχή σε τελικό

.Δείτε όλους τους αγώνες που θέλετε σε Live Streaming (Κλικ Εδώ)
Βήμα-βήμα η διαδικασία που ακολουθείτε για να δείτε τους αγώνες Live:
1) Κάντε κλικ στον αγώνα που σας ενδιαφέρει2) Προτιμήστε τα Link που είναι σε Flash (Χωρίς Registration)3) Εάν έχετε εγκαταστήσει το Ustream ή το Sopcast επιλέξτε τα αντίστοιχα Links
  • Η συνολική προϊστορία στις αναμετρήσεις των δυο ομάδων είναι 5 νίκες για την Ράντερς, 5 ισοπαλίες και 12 νίκες για την Μίντιλαντ.
  • Η προϊστορία στην έδρα της Ράντερς είναι 4 νίκες για τους γηπεδούχους, 3 ισοπαλίες και 2 νίκες Μίντιλαντ.
  • Στα δυο παιχνίδια πρωταθλήματος οι δυο ομάδες έχουν από μια νίκη.
  • Στα τελευταία τρία παιχνίδια έχει εμφανιστεί το σημείο του over και στα τελευταία πέντε αυτό του goal-goal.
  • Τελευταία φορά που κέρδισε η Μίντιλαντ στην έδρα της Ράντερς ήταν το 2008.
  • Όλα τα φετινά γκολ της Ράντερς στο κύπελλο έχουν σημειωθεί μεταξύ 15 και 30 λεπτού.
  • Αντίθετα η Μίντιλαντ σκοράρει στις αρχές στα τέλη του πρώτου ημίχρονου και στο τέλος του παιχνιδιού.
Η Ράντερς συνεχίζει να εμφανίζεται ανταγωνιστική στο πρωτάθλημα και πιέζει για να ανέβει στις θέσεις που οδηγούν στο Europa League της επόμενης χρονιάς. Προέρχεται από ήττα με 1-0εντός έδρας στο πρωτάθλημα κάτι που τις στοίχησε βαθμούς. Είναι όμως ισόβαθμη με την Οντένσε και έτσι ο στόχος είναι ακόμα εφικτός. Φυσικά μια καλή εμφάνιση σήμερα και πρόκριση στην επόμενη φάση δεν θα ήταν κακό για αυτήν. Η Μίντιλαντ από την μεριά της δεν μπορεί να βρει τον καλό αγωνιστικό ρυθμό του ξεκινήματος με αποτέλεσμα να έχει μείνει πολύ πίσω στην βαθμολογία. Όμως στο κύπελλο έχει δείξει πολύ σοβαρό πρόσωπο και θα ήθελε μετά την Νόρτζελαντ να αποκλείσει και την Ράντερς κυνηγώντας ακόμα μια πρόκριση στον μεγάλο τελικό καθώς οι υπόλοιπες ομάδες είναι στα μέτρα της. Τραυματίας είναι ο μέσος Σλάι. Θα πάμε με το διπλό της Μίντιλαντ