About Us

Bet770

Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

Πέρασε από το Βίλνιους η ΤΣΣΚΑ - Λύτρωσε τη Χίμκι ο Ρίβερς!

Τη νίκη με 71-62 επί της Λιέτουβος Ρϊτας κατέκτησε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μέσα στη Λιθουανία για την 6η αγωνιστική των ομίλων της Ευρωλιγκα.
Οι φιλοξενούμενοι παρόλα αυτά βρέθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με 16-14, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με οριακό προβάδισμα 32-33. Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ ανέβασαν την απόδοση και αύξησαν τη διαφορά από τους Λιθουανούς, οι οποίοι έδειχναν να βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση. Το 30’ έκλεισε με +7 για τους Ρώσους (46-53), ενώ η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 71-62 και να επιστρέψει στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από την Μπαρτσελόνα.
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 32-33, 46-53, 62-71.

Λύτρωσε τη Χίμκι ο Ρίβερς!

Τη νίκη με 71-70 πανηγύρισε η Χίμκι επί της Φενέρμπαχτσε στη Ρωσία  για την 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Ευρωλίγκα.
Πόντο- πόντο βάδιζαν οι δύο ομάδες σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Ρίβερς για τους γηπεδούχους και τον Άντερσεν για τους Τούρκους να είναι οι κορυφαίοι του παρκέ. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος ανάμεσα σε δύο ομάδες. Το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια. Τελικά η νίκη κρίθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα, όπου ο Ρίβερς σκόραρε ακριβώς στην εκπνοή και διαμόρφωσε το τελικό 71-70.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 39-29, 56-51, 71-70
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Xίμκι: Όγκουστιν 2, Φριντζόν 12, Κόπονεν 3, Λόντσαρ 4, Ρίβερς 14, Μόνια 5, Χβοστόβ, Ζουκανένκο 3, Πλάνινιτς 11, Ντέιβις 8, Νίλσεν 9
Φενέρμπαχτσε: Ονάν 5, Ερμίς 11, Σάτο 9, Μπρέμερ 2, Άντερσεν 17, Πεκέρ, Σαβάς 2, Μπατίστ 5, Καραμάν, Μπογκντάνοβιτς 11, Πρέλντζιτς 8