Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

Nίκη μετά από 7 παιχνίδια για Φορτούνα ( HIGHLIGHTS )

Σημαντική νίκη για την Φορτούνα του Ντίσελντορφ μετά από εφτά παιχνίδια, κέρδισε το Αμβούργο 2-0 και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη

Την τρίτη της φετινή νίκη πανηγύρισε η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά, που αγνοούσε τη χαρά της νίκης για εφτά διαδοχικά παιχνίδια, με αποτέλεσμα να έχει βρεθεί στη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Φορτούνα ευτύχησε να σκοράρει σε κομβικό σημείου του αγώνα. Συγκεκριμένα ο Κρούζε στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου άνοιξε το σκορ, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Η νεοφώτιστη ομάδα διπλασίασε τα τέρματά της στο 63' με τον Ραϊζίνγκερ και με αυτό τον τρόπο κλείδωσε το τρίποντο-ανάσα για τη νεοφώτιστη ομάδα.

Με τη νίκη της στο ματς, που άνοιξε την 13η αγωνιστική στη Γερμανία, η Φορτούνα έφτασε τους 14 βαθμούς, ενώ το Αμβούργο έμεινε στους 17.