About Us

Bet770

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Έβδομο σερί παιχνίδι η Εσπανιόλ έμεινε μακριά από τη νίκη.

Στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίες παρέμεινε η Εσπανιόλ που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Σεβίλλη. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13' με ανύπαρκτο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Βερδού και η Σεβίλλη απάντησε με αυστηρό πέναλτι στο 24' το οποίο έκανε γκολ ο Ράκιτιτς. Στο 39' οι Ανδαλουσιανοί έμειναν με δέκα όταν ο Ρέγες είδε δεύτερη κίτρινη. Στο 61' ο Σιμάο που είχε μπει αλλαγή λίγο πριν έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Εσπανιόλ. Η Σεβίλλη όμως κατάφερε να πάρει τον βαθμό καθώς στο πρώτο λεπτό τον καθυστερήσεων ο Νεγρέδο έκανε το 2-2.
ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Κρίστιαν Άλβαρεθ, Χάβι Λόπεθ, Κολότο, Μαρένο, Βίκτορ Άλβαρεθ, Βίκτορ Σάντσεθ, Φορλίν, Ρουί Φόντε (59'Σιμάο), Βερντού, Γουακάσο (83΄Ραούλ Ροντρίγκεθ), Στουάνι (68'Λόνγκο).
ΣΕΒΙΛΛΗ: Ντιέγκο Λόπεθ, Κόκε, Σπάχιτς (81'Ντελ Μοράλ), Φάσιο, Φερνάνδο Ναβάρο, Κοντόγκμπια, Ράιτιτς, Νάβας, Ρέγες, Περότι (72'Ραμπέγιο), Μπαμπά (65'Νεγρέδο).