About Us

Bet770

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Εξάρα η Μπαρτσελόνα! (video)

Για μεσημεριανό έφαγε η Μπαρτσελόνα τη Χετάφε, την οποία και συνέτριψε 6-1 για την 23η αγωνιστική της Primera Division.To πάρτι στο Καμπ Νου ξεκίνησε από το 6' όταν ο Αλέξις έκανε το 1-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε 2-0, με τον Μέσι να έχει σκοράρει από το 13ο λεπτό. Στην επανάληψη η ομάδα του Τίτο Βιλανόβα ήταν καταιγιστική. Στο 58' ο Βίγια έκανε το 3-0, στο 79' ο Τέγιο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 83' ο Βάσκεθ πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Χετάφε. Το ματς έληξε με δύο γκολ για τους καταλανούς.

Στο 90' ο Ινιέστα έκανε το 5-1 και στις καθυστερήσεις ο Πικέ διαμόρφωσε το τελικό 6-1 για τη Μπάρτσα, η οποία έφτασε τις 20 νίκες σε 23 παιχνίδια (10-1-0 εντός έδρας και 10-1-1εκτός). Με τα έξι γκολ έφτασε τα 78 στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πετύχει 20 περισσότερα από την δεύτερη καλύτερη επίθεση, που είναι της Ρεάλ (58).

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βίκτορ Βαλντές, Αντριάνο (46' Ντάνι Άλβες), Πικέ, Πουγιόλ (76' Μαστσεράνο), Τζόρντι Άλμπα, Σονγκ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Ινιέστα, Αλέξις Σάντσες (73' Τέγιο), Βίγια, Μέσι.
ΧΕΤΑΦΕ: Κοντίνα, Μιγκέλ Τόρες, Λόπο, Αλέξις, Σέρχιο Εσκουδέρο, Λασέν, Μπόρχα, Μπαραντά (70' Πάμπλο Σαράμπια), Ντιέγκο Κάστρο, Γκαβιλάν (65' Πέδρο Λεόν), Αντριάν Κολούνγκα (73' Άλβαρο Βάθκεθ).

85.000 φίλαθλοι στο "Καμπ Νόου"...

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Μαγιόρκα - Οσασούνα 1-1 (91' Πέδρο Ζερομέλ / 77' Λόλο)
Θέλτα - Βαλένθια 0-1 (93' Νέλσον Βαλντές)
Λεβάντε - Μάλαγα 1-2 (27' πέν. Μπαρκέρο / 37' πέν. και 47' Ίσκο)
Ντεπορτίβο - Γρανάδα 0-3 (45' αυτ. Μαρτσένα, 51' Ιγκάλο, 95' πέν. Γκιλιέρμε Σικέιρα)
Ρεάλ - Σεβίλλη 4-1 (18' Μπενζεμά, 26', 46' και 59' Κρ. Ρονάλντο)

Κυριακή
Μπαρτσελόνα - Χετάφε 6-1 (6' Αλέξις Σάντσες, 13' Μέσι, 58' Βίγια, 79' Τέγιο, 90' Ινιέστα, 92' Πικέ / 83' Άλβαρο Βάθκεθ)
Σαραγόσα - Σοθιεδάδ (18:00)
Μπιλμπάο - Εσπανιόλ (20:00)
Ράγιο Βαγιεκάνο - Ατλέτικο (22:00)