Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012

Με αμφισβητούμενο πέναλτι ΟΦΗ επικράτησε 1-0

Ο ΟΦΗ επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο "Γεντί Κουλέ", βάζοντας βάσεις πρόκρισης στη φάση των "16" του Κυπέλλου.Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 60ό λεπτό ο Παπάζογλου με πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους. Οι κρητικοί είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δημιουργώντας φάσεις μπροστά στην εστία του Αθανασίου κυρίως
στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Στις 22 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί η ρεβάνς στη Ριζούπολη.

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Κουρδάκης, Μονιάκης, Σαρ, Σόουζα, Μπανούσης (76' Νύκταρης), Ιωαννίδης (46' Σίσιτς), Ζορμπάς, Περογαμβράκης (83' Ροβίθης), Βιτώρος, Παπάζογλου.

Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Αθανασίου, Κωνσταντίνου, Κρουσταλέλης, Ιασωνίδης, Κύργιας, Λεοντίου (80' Αντωνόπουλος), Ντουτσαρίδης, Μανιάς, Δημογιάννης (61' Καραχάλιος), Διαμαντίδης, Τομαράς (69' Κορώνης).